Значення фізичної активності в сучасному суспільстві

Технічний прогрес торкнувся усіх сфер діяльності. Поява смартфонів, комп'ютерів та інших пристроїв справила значний вплив на спосіб життя. Трудитися і займатися повсякденними справами стало набагато простіше і легше. Це не могло не вплинути на фізичну активність людини, яка різко знизилася.

Спорт дозволяє компенсувати недолік руху, підвищити енергетичні витрати. Крім того, в реаліях сучасності, саме заняття спортом і фізкультурою стають єдиними доступними способами прояву активності, що дозволяють заповнити природну потребу кожної людини в певній кількості навантажень і руху.

Як спорт впливає на молодий організм?

Згідно зі статистичними даними, сімдесят відсотків із загального числа часто схильних до різних хвороб дітей і підлітків пропускає або зовсім не відвідує фізкультуру, не займається ніяким спортом. Проведений за телевізором або комп'ютером час, розумові навантаження під час уроків або виконання домашнього завдання не можуть компенсувати відсутність фізичної розрядки.

Малоактивний спосіб життя «старить» зростаючий організм, робить його вразливим. І якщо раніше патології кісткової тканини, судинні і серцеві хвороби діагностували у представників старшого покоління, сьогодні ці недуги вражають і дітей, і підлітків. Щоб уникнути подібних несприятливих наслідків, зміцнити організм і імунітет, не можна нехтувати спортом і фізкультурою.

Проблема популяризації фізкультури і спорту

Сприятливий вплив фізичної активності на організм людини підтверджено дослідженнями, практичними спостереженнями, знайшло відображення в численних прислів'ях у різних народів світу.

І педагоги, і медики докладають багато зусиль для того, щоб в суспільстві склалося позитивне ставлення до спорту. У деяких навчальних закладах видають безкоштовні абонементи на відвідування тренажерних залів, басейнів. Ці старання, звичайно, приносять свої плоди, але кількість ігноруючих спорт і фізкультуру досить велика.

Заняття спортом, звичайно, важливі і необхідні кожному. Головне, дотримуватися помірності і не допускатися перевантажень.

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий