Виженка

Виженка знаходиться на відстані 1 км від м.Вижниця і прославлена  ще з ХVIII століття, оскільки є воротами справжньої Гуцульщини та Буковинських Карпат.

Якщо поринути у минуле, то навіть тоді вона була добре розвинутим курортним містечком, оскільки не втрачала попиту від багатих австрійських туристів, які прагнули вдихнути свіже повітря, оздоровитись та дізнатись звичаї Гуцульщини.

Зараз Виженка також користується популярністю серед туристів  та є однією із кращих центрів зеленого туризму Карпат.

При в’їзді у Виженку заблукати неможливо, оскільки ми одразу потрапляємо на центральну вулицю, вона є головною та єдиною у селі. Вуличка асфальтована та в’ється змійкою до річки Виженка та притоки Черемош. По боках бази відпочинку для туристів, каплички, будинки місцевих жителів, церква. У центрі села де була розташована каплиця на честь перемоги селян над ордами хана Батия розташована церква Івана Сучавського, яка збудована у 1792 році .

церква Івана Сучавського

Спускаючись стежинкою вниз ми потрапимо до струмка Лисковець, який впадає в річку Виженка. В центральній частині селища видніється дзвіниця, яка з’єднана з церквою і від них видніється краєвид на красу Виженки.

Мандрівник прогулюючись цими місцями, обов’язкове зверне увагу на вілли, які прославлялись за часів австрійського курорту. На жаль одна з вілл згоріла, через необережне ставлення до вогню солдатів Воєностроя. Ця вілла називалась Ірина та була побудована Гордійчуком Юрієм. Популярна є вілла Михайла Гордійчука, який був активним громадським діячем. Вілла збудована в 1925 році збереглась у незмінному вигляді.

Миколаївська церква була збудована на мотивах  гуцульського стилю в 20-х роках та  розташовується у південній околиці села біля дороги.

кам’яна капличка

Поруч неї розташована кам’яна каплиця, яку вкриває ґонтовий дах. Краєзнавці вважають, що це найбільша цікавинка Виженки. Капличка була збудована в знак відміни кріпосництва у 1848 році. На ній видніється надпис, який виконав невідомий автор. З цього надпису зрозуміло те , що пани віднявши у селян все їхнє добро заставляли їх працювати три рази на тиждень, а при відмові від праці карали різками так, що а ж кров лилась. Також йде мова про хвороби.

Надпис на капличці

Далі розташована чудотворна місцина для євреїв, яка є лазнею-міквою і пов’язане з ім’ям духовного наставника іудеїв Баал Шев Това. Згідно легенді вода обдарована чудодійними властивостями. На даний час тут купаються та відпочивають туристи.

Міква

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий