Вижницький національний природний парк

Всім тим, кого вабить чарівна українська природа, ми радимо відвідати Вижницький національний природний парк, на території якого розміщений наш спортивно-оздоровчий комплекс «Богатир».

Даний парк розташовано у межиріччі Черемошу та Сірету на низькогір’ї дивовижних Карпат. Засновано його було 30 серпня 1995 року. На той момент його площа становила до 8 тисяч гектарів. У 2007 році його площу розширили і на даний час вона становить більше 11 гектарів. Це найменший природний парк на всій Україні, але його красу важко передати словами - жоден відвідувач не залишиться розчарованим!

Звісно ж, основне багатство парку - це ліси, що займають більше 95 відсотків всієї площі. До цього парку входять такі відомі географічні об'єкти, як заказники «Стебник» та «Лужки», а також заповідні урочища «Яворів» та «Стаєчний».
Багато у парку різноманітних пам'яток - як геологічних, так і тектонічних. Це й видовищні печери, водоспади та скелі, мінеральні джерела, з яких б'є корисна вода.
До таких унікальних джерел, безперечно, відноситься відоме на весь світ мінеральне джерело «Лужки». Склад її води дуже рідкісний - це суміш сульфатів, алюмінію та заліза. Джерел з таким складом у всьому світі існує лише 3 і вода з них здатна ефективно лікувати анемії різного ступеню важкості.

Не менш цікавим є і світ фауни та флори - 40 різновидів рослин та 67 різновидів тварин, що занесені до Червоної книги України.

Наприклад, у згаданому раніше урочищі Лужки можна побачити, як цвіте рідкісний вид орхідей, що має назву "надбородник безлистий". Проте, на жаль, цвіте він дуже рідко - не частіше за раз у сім років. Якщо ж говорити про рідкісні тварини, то на просторах парку можна на власні очі побачити річкову видру, рись, лісового кота та чорну лелеку...

1202575

Також цікавинки є і для тих, хто любить усілякі дива. Наприклад, відчути як за день проходить цілий рік. Допоможе у цьому еколого-естетична експозиція, що обладнана за останнім словом техніки. Тут лише за декілька хвилин ви маєте змогу поспостерігати як змінюється природа при змінах пор року. А найменші відвідувачі із радістю відвідують печеру саламандри, де пройдуть її шляхами, слухаючу давню легенду. А батькам буде приємно дізнатися про те, що розвага ця зовсім небагато коштує, тож можна пройти цим шляхом і не раз, а коли набридне - піти роздивлятись величезні світлини рідкісних видів тварин та рослин.

1610290
Знайдуть розваги для себе і ті, хто хоче провести час на лоні природи, адже парк розбито на декілька зон - місця, куди туристам вхід закрито, ті, куди можна лише з гідом та госпчастини.

Якщо ви втомилися від метушливого міста і бажаєте прогулятися у спокої, то радимо екскурсії до урочища «Лужки» та скелі Протятого каміння. До речи, якщо ви не є професійним мандрівником і не маєте необхідних навиків, радимо скористатися послугами професійного гіду. Так і для вас подорож буде мати успішний фінал, і вам буде спокійно. Адже поряд дика природа і звірі. Тай загубитися на такій території не важко.

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий