Вижниця

Вижниця - це мальовниче, невелике містечко яке захоплює колоритом гір, лісів та своєю архітектурою.
Вижниця з висоти
Існує 4 легенди які розповідають про історію Вижниці. В одній з легенд йдеться про те, що в 1158 була збудована фортеця Городок-на-Черемоші, яку оточували дві вежі. 1259 року монголо-татарське військо на чолі Бурундаєм розгромило одну з веж і залишилась тільки одна, завдяки якій поселення отримало назву **Вижниця**. В наступній легенді місто називають **Вижниця** через велику кількість вишень. Згідно третій легенді місто називається, через гори та висоту, а за четвертою через слова **віз** або **вага**,які пов*язані з торгівлею.
Чернівецька область
У 1501 році  літописець з Молдовії Йон Нікулче вперше написав про Вижницю. Літописець згадує про села, які польський король, Ян І Ольбрахт, подарував І.Тевлуту, після оголошення миру з поляками. Саме цей рік і вважається справжньою датою, коли була заснована Вижниця. У 1767 році село стає вже торговим містечком, у ХVІІІ столітті – одним з найбільших селищ у Буковині, а 1885 року найважливіший торговий пункт Буковини стає адміністративним центром повіту.
місто Вижниця
Впродовж ХІХ ст.  Вижниця цілком і повністю стає  справжнім європейським містечком. До 1900 року аж 80 % жителів містечка населяли євреї. Навіть  новостворена течія у  іудаїзмі – хасидизм – бере початок  з Вижниці. Напрям хасидизм, який  називають Вижницьким, був  сформований  після духовного постання  засновника хасидизму, зцілителя  та  майбутнього пророка Бааль Шем Това
Вижниця
Залізничний вокзал ХХ століття можна побачити, коли їдеш до міста з боку Вашківців зліва від цвинтеру. Ці невеличкі споруди вокзалу, лише з двома поверхами, знаходяться майже у всіх містах Західної України.
залізнична станція Вижниця
До центру міста від вокзалу можна дібратися вулицею Українською. Біля районної ради знаходиться будівля  гімназії з трьома поверхами. Українська гімназія заснована 22 листопада 1908 року. Вона посприяла вихованню високого національного духу у молоді Букови і Гуцульщини. У закладі проводять різні  заходи  до святкування шевченківських днів та пам’яті інших відомих постатей  культури України.
Українська гімназія у Вижниці
У Вижниці знаходиться найстаріший навчальний заклад мистецтва у Західній Україні – Вижницький коледж прикладного мистецтва ім.Василя Шкрібляка. Цей заклад  було відкрито 15 жовтня 1905 року і  названо в честь Шкрібляка Василя Юрійовича, який працював там викладачем. Прямо перед будівлею цій людині заслужено встановлений пам’ятник.

Вижницький коледж прикладного мистецтва ім.Василя Шкрібляка

Вижницький коледж

пам’ятник Василеві Шкріблякові
Якщо ви хочете потрапити до кінотеатру, то вам потрібно повернути праворуч на вулицю Украінська.   Раніше ця споруда була синагогою - юдейський молитовний будинок чи приміщення, де юдеї моляться Богові. Однак зараз там немає нічого, що  про це б нагадувало.
Вижницький кінотеатр
За кілька хвилин можна опинитися на центральному майдані міста, пройшовши лише пару десятків метрів. Центральна  площа називається площа Ринок, як  і у більшості міст у Європі. Сама площа дуже незвичайна і дивовижна, тут навіть збереглися риси архітектури кінця ХІХ – початку ХХ століття.
 площа Ринок

центральний майдан міста Вижниця
У Вижниці навіть є музей-садиба уродженця Рівні, присілка, який відноситься до міста, та народного артиста України  - Назарія Яремчука. «Смерекова хата» - типовий одноповерховий невеликий будиночок, розташований у  центрі присілка на вулиці, названій в честь відомого співака. Про цю хатину ми більш детально писали в статті «Садиба – музей Яремчука».  Також біля урочища Гуцулового, де полюбляв прогулюватися  Назарій, біжить джерело, яке народ називає «Назаровою криницею».
Смерекова хата
Розмірковуючи над тим, де краще провести зимовий відпочинок, радимо Вам завітати в СОК «Богатир», який знаходиться у Вижниці.

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий