Великодні традиції на Прикарпатті

Вітаємо Вас з Великоднем.

В цей день, хочемо розповісти Вам про Прикарпатські традиції цього свята!

Великодні традиції Прикарпаття дуже зворушливі і ретельно дотримуються з давніх часів і дотепер. Перед самим світлим святом усіх християн обов'язково робиться генеральне прибирання у всьому будинку та у дворі. У селах пруть домоткані килимки, доріжки, вишиті серветки, фіранки, покривала. Дуже красиво вітає воскресіння Христове і природа: все зеленіє і цвіте, а в Вижниці зацвітають дерева.

У суботу ввечері заповнюється великодній кошик продуктами, а на світанку відправляються до церкви.

Вранці після служби всі поспішають додому, так як існує повір'я, що хто першим прибіжить додому, у того господарство буде успішне.

Продовженням великодніх традицій є Пасхальна трапеза. За нею збирається вся родина. Запалюється і ставиться на стіл свічка. Після цього всі члени сім'ї повинні вимовити привітання: Христос Воскрес!

Якщо в родині є дівчина на виданні, то на голову їй ставлять великодній хліб зі словами: «Аби була людям така велична, як ця паска пшенична!».
Після цього господар чистить яйце і ділить його між усіма. Так починається трапеза, за якої випробовуються всі страви потроху. В основному ті, які були висвітлені в церкві — вони здаються найбільш смачними!

Також, існує традиція на Великдень обов'язково надягають обновки. Ця традиція пов'язана з оновленням, пробудженням природи. Крім того, весна — це надії на щось нове і світле.

Великодній понеділок. У Прикарпатті його ще називають «поливаний». В цей день в церквах (особливо сільських) безперервно б'ють у дзвони. Один раз на рік, саме в цей день, до цього дійства може приєднатися кожен бажаючий хлопець.

Незважаючи на те, що господарює на дзвіниці дзвонар, на Великодні свята зробити це може будь-хто. А ще, кажуть, коли на Великдень постояти під дзвоном, здоров'я буде міцним круглий рік.

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий