Ратуша і Площа Ринок у м.Вижниця

Мальовнича Вижниця володіє таким набором визначних пам’яток, що їй можуть позаздрити навіть маленькі містечка Європи, оскільки вона має непросту історію, починаючи з самого маленького міста Буковини.

Назва «Вижниця» з'явилося в 1501 році. Його пов'язують з вагою товарів, з возами, з вишнями, але з приходом в місто євреїв воно знайшло нове звучання. Адже в перекладі слово «Вижниця» позначає «вхід, відкриття, ворота». Так старовинна назва стала символом вдалого розміщення міста в точці початку дороги в гірську країну Карпат - під перевалом Німчич, і на шляху лісосплаву по Черемошу до Пруту.
Наприкінці XVIII століття в містечку проживала неймовірна кількість гуцулів, молдован, поляк , які і сформували «карпатський» діалект з української мови.

ratusha-ploshhad-rynok-vizhnica09

До початку будівельних робіт у Вижниці працівники працювали у Відні, Празі, Кракові та Копенгагені, тому населений пункт був побудований за схемою європейського міста. Центром цього буковинського населеного пункту стала Ратуша і прилегла до неї площа, яка дуже швидко перетворилась на головну торгову площадку в регіоні, тобто ринок. І незабаром головна Вижницька площа стала називатись Ринкова. Це все сталось тому, що місцеві жителі займались комерцією, а селяни звозили сюди результати своїх праць. Правда, нікого це не засмутило. Адже такі ж Ринкові площі були центровими в ряді європейських міст, що в Братиславі, що в Кракові, що в Гельсіні.

Єдиною ознакою за якою відрізнялась площа у Вижниці від Європейської так це розмірами. Але на сьогоднішній час на цих землях розміщений парк, пам’ятники, доріжки для променад. Головною спорудою на площі стала Ратуша – це двохповерхова будівля виконана у формі літери «П», дотримуючись класичного, помірного, функціонального стилю. Прикрасами будівлі є надбудови, їх є п’ять, які імітують третій поверх і витончену, декоративну башточку-сигнатурку. На вежі є вісім граней, і, як середньовічний лицар, вся покрита листовим залізом. В сьогоденні Ратуша зафарбована в блідо-жовтий колір і захищена від погодних негараздів металевим дахом.

Як і замислювалося, у вінницькій Ратуші «гніздилися» місцеві органи міського самоврядування. При Австро-Угорщині тут працював магістрат, а за часів Румунії - засідала прімерія, при ЗУНР - повітова управа. Цікаво, що з 1991 року найбільшу і красиву будівлю на Ратушній площі захопило Казначейство, а пару років тому його відсудив і забрав у своє розпорядження міський суд.
Звісно Ратушею і Ринковою площею пам’ятки Вижниці не закінчуються, а відпочинок в Карпатах гарантує надзвичайні гірські пейзажі та відмінний відпочинок серед захоплюючої природи.

ratusha-ploshhad-rynok-vizhnica02

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий