+38 (096) 854 40 42 +38 (067) 372 22 20

Переваги командних видів спорту для підлітків

Підлітки, які беруть участь у командних видах спорту, відчувають себе здоровішими і щасливішими!

Нове дослідження показує, що заняття спортом добре і всебічно впливають на підлітків. Про це повідомляють автори роботи доктора Кейт Заллиг і Ребекка Уайт з Університету Західної Вірджинії (США).

Результати показують, що учні середньої школи, які є більш фізично активними, ніж їх однолітки, і беруть участь у командних спортивних змаганнях, відчувають себе більш щасливими і здоровими. Робота була опублікована в журналі.

Переваги занять підлітків спортом добре документовані із-за легкості спостереження за учнями середньої школи. Автори роботи вивчили, як залежить задоволеність підлітків своїм життям і оцінка свого стану здоров'я та рівня фізичної активності (в тому числі і від участі в командних видах спорту).

У дослідженні брали участь 300 учнів 7 та 8 класів середньої школи.  Хлопчикам і дівчаткам заповнили анкети, оцінивши свій рівень фізичної активності, загальну задоволеність життям і стан здоров'я.

Результати показали, що у хлопчиків висока фізична активність не впливає на задоволеність життям або самооцінку стану здоров'я. Але ті дівчатка, хто за останні кілька тижнів були більш активними, показали більш високий рівень задоволеності життям. При цьому відмінності в самооцінці стану здоров'я у дівчаток теж не спостерігалося.

Аналогічний аналіз участі підлітків у командних видах спорту дав абсолютно інші результати. І у хлопчиків, і у дівчаток заняття командними видами спорту були пов'язані з найбільш високим рівнем задоволеності життям. Крім цього, не займаються спортом хлопчики в 5 разів, а дівчатка в 30 разів частіше описували своє здоров'я як задовільне або погане.

Як кажуть автори, дослідження демонструє переваги участі підлітків у командних дитячо-юнацьких спортивних змаганнях для самооцінки стану здоров'я та рівня задоволеності життям. А це особливо важливо на такому критичному етапі розвитку підлітків.

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий