Карпати – озеро Синевир

Озеро Синевир являється однією із головних визначних пам’яток неймовірних Карпат. Це мальовниче озеро розташоване серед гір на висоті 989 метрів. В Україні є сім природних чудес і озеро Синевир вважається одним із них. Краса природи вражає навіть мандрівників, які об’їздили весь світ, тому туристів вабить ця місцина. Схили гір, що оточують Синевирське озеро потопають в рослинності - з усіх боків його оточують величні букові і соснові ліси. Могутні вікові дерева зеленим килимом плавно спускаються з високих гір і підступають до берегів озера, щоб помилуватися своїм відображенням у  дзеркальній поверхні води. Озеро настільки чисте, що видно дно, а запах хвої царює у повітрі.

Особливістю озера є маленький, загадковий острівець, який піднімається над поверхнею води. Інколи озеро носить назву Морське око, оскільки його центральна частина нагадує синє око з чорним зіницею-острівцем. На боці озера наявна тринадцяти метрова дерев’яна скульптура, яка була встановлена в 1984 році. Ця композиція містить персонажі із легенди, які називались Синь і Вир. Місцеві жителі стверджують, що саме від їх імен відбулася незвична і красива назва. Легенда заключається в тому , що між дочкою графа - Синь і простим пастухом Виром спалахнула любов. Граф був незадоволений таким коханням і приказав Виру відступитися від Сині, але пастух не хотів втрачати своє кохання. Тому сердитий батько наказав вбити пастуха і слуги графа скинули на юнака камінь. Дізнавшись про це, Синь дуже довгий час плакала над каменем і на цьому місці виникло джерельно чисте озеро, яке на честь двох закоханих назвали Синевир. Колір озера нагадує колір очей дівчини, а посеред синьої гладі води височить маленький острівець - місце, де загинули Синь і Вир. Берег озера має цілющу воду, яка не замерзає навіть у зимовий час.

озеро Синевир зимою

У заповідних лісах, що оточують Синевир живе безліч рідкісних тварин і птахів занесених до Червоної Книги: а саме бурий ведмідь, рись, дикий лісовий кіт, глухар, чорний лелека, тритон карпатський, вогненна саламандра і т.д. Самі ліси складаються з дивних рослин, серед яких - унікальні види дерев: стелеться сосна (жереп), вікові ялиці і буки, а також зникаючі види рослин (шафран, пролісок білосніжний і багато інших.)

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий