+38 (096) 854 40 42 +38 (067) 372 22 20

Гуцульське весілля в Карпатах

З покоління в покоління передаються Карпатські традиції. Гуцульське весілля в Карпатах - це найбільш дивовижне та цікаве  дійство. Із заручин все розпочинається, а сватання є наступним етапом. Якщо молоді твердо вирішили одружитися, то в першу чергу мова заходить про сватання. На певний день батьки хлопця запрошують кількох чоловіків середнього віку. В основному ними являються хороші друзі родини або родичі. Потім вибирають старшого свата - це людина, яка весело може провести діалог. На поміч йому стає дружба. Наречений з батьками, а також з сватом і дружбою беруть рушник з хлібом та ввечері «йдуть в свати».

Батьки наречених та хресні батьки печуть короваї в Карпатах. Обов’язково процесом випікання повинні займатись жінки, які здобули щастя в сімейному житті. Виконується це дійство в гарному настрої, а від початку випікання та до його кінця лунають пісні дружок.

Після закінчення випікання коровайниці бажають молодим гарного сімейного життя та щастя, а господиня в свою чергу дякує. У вечері дружки приходять на «дівич - вечір» та наряджають коровай кетягами калини або барвінком. Також береться соснова або вишнева гілка, яка прикрашається кольоровими стрічками та квітами. Потім гілочку вставляють у весільний коровай. Весь цей період співаються спеціальні весільні пісні.

Після цього відбувається саме весілля. Розпочинається з вінчання, яке відбувається у звичайній сільській церкві. Під час дороги до церкви грає жива музика та співають дівчата. Там здійснюється обряд вінчання і молоді обмінюються обручками.
Потім всі дружньо відправляються додому. Молоді зайшовши в дім ставлять коровай на стіл та займають своє святкове місце. Рідні вітають молодих усіма найкращими та світлими побажаннями. Далі відбувається гуляння з жартами та піснями. Після першого столу молоді танцюють  перший весільний вальс, потім до них приєднується решта гостів. Пізно в ночі наречена обдаровує батьків нареченого подарунками, після чого сідає на стілець з подушкою і відбувається знімання фати, яке виконує мати нареченого і пов’язує їй весільну хустку. З цього моменту наречена стала дружиною, тобто заміжньою жінкою. Відразу після цього моменту, обрядові дійства карпатської весілля вважаються завершеними, незабаром світанок нового дня і гості розходяться.

Гуцульське весілля відео

Сучасні гуцульські пісні на весіллі від гурту "Розмай"

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий