Головна синагога

Якщо Ви відпочиваєте чи плануєте відпочити у спортивно-оздоровчому комплексі «Богатир», рекомендуємо Вам відвідати головну синагогу, яка розташована у місті Вижниця.

Ця синагога відома багатьом євреям з усього світу. Вона буда збудована ще у 1789 році, за австрійські часи. Це була Велика Божниця — Головна синагога Вижницької хасидської династії і молилися в ній переважно шановні та заможні купці. Пізніше було збудовано ще декілька синагог, де молилися візничі, торговці лісом та інші прості мешканці, а також садгородські хасиди. Єврейська громада у Вижниці була відома ще з 17 віку і складала майже 92 відсотки усіх мешканців.

В цьому історичному місті існувало майже одинадцять єврейських синагог, більша частина яких була зруйнована. Головна синагога, одна з одинадцяти іудейських святинь, також була підпалена та згоріла під час Першої світової вїйни. Влітку 1941 року румунські війська влаштували у Вижниці погром, знищив 20 єврейських сімей. У серпні того ж року 2800 євреїв було відправлено до концентраційних таборів, таборів смерті.

Реконструювання Головної синагоги відбулося тільки в 60 роки нашого сторіччя. Зараз вона має вигляд масивної триповерхової будівлі бірюзового кольору, з ламаним дахом. Нині тут працює будинок народної творчості та дозвілля, але ця споруда назавжди залишиться архітектурним свідоцтвом трагічного минулого єврейського населення Вижниці.

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий