Цікаві місця Вижницього краю

Невеликим, але неймовірно красивим містечком на Буковині є Вижниця, Розташовано воно на межі Івано-Франківської та Чернівецької областей. Перші мешканці облюбували цю місцину дуже давно, адже перша згадка про поселення датована 1158 роком нашої ери. У ці часи дана географічна одиниця носила назву Городок-на-Черемоші на честь збудованої тут Ярославом Осьмомислом фортеці. До речи, простояло це укріплення зовсім недовго, вже через сотню років воно було майже знищене монголо-татарами, уціліти змогла лише одна вежа, яка, якщо вірити легенді, і зіграла рішаючу роль у тому, що містечко почали іменувати Вижницею.

Та легенд щодо назви існує багато. Наприклад, за ще однією, місто отримало свою назву через розташовані неподалік гори. Інша легенда заперечує цей факт, наполягаючи, що назва пішла від возів та ваг і цілком пов'язано із торгівлею.

На початку XVIII століття Вижниця - одна з найбільш заселених місцин на Буковині. Тож у 1767 році цей населений пункт отримав статус торгового міста. Це послужило поштовхом до зміцнення економіки міста та притягло ще більшу кількість мешканців. У 1855 році місто навіть отримало статус повітового центру.

Також цікавим є культурний склад Вижниці тих часів. Тут можна було зустріти вірменів, євреїв, поляків, німців і, звісно ж, українців. Одним словом, мультикультурне місто. Але вражає той факт, що переважали не українці, а євреї. Їх у Вижниці було понад 80 відсотків! Тож Вижницю поправу вважали одним із найзначніших центрів хасидизму.

Та неменш цікавим місто є і у наші часи. Незважаючи на його невеличкі розміри, вражень від такої поїздки буде море! Тож читайте далі і запам'ятовуйте що саме обов'язково треба відвідати!

Плануючи прогулянку, обов'язково зазирніть до центральної частини, а саме - центральної площі. В її західній частині ви можете побачити будівлю ратуші, що стоїть і виконує адміністративні функції починаючи з ХХ століття і до сьогодення - наприклад, зараз тут розміщено суд.

Також цікаво подивитися на Миколаївську церкву, Православний храм Святого Миколая, що має нехарактерний для Буковини стиль - бароко.

Відвідати треба і Петропавлівський костел, який було збудовано у 1876 році на місці старого храму. Кошти на його будову виділив відомий магнат з вірменським походженням Г. Айвас.

Якщо в вас є бажання роздивитися святі місця, то радимо зайти і в жіночий монастир на Аніній горі, а також до Іванівської церкви, що функціонує з ХVIII сторіччя і відноситься до найкращих зразків монументальної забудови на Буковині. І звісно ж, не оминайте своєю увагою вижницьку синагогу - тут є на що подивитися!

Якщо ж хочеться насолодитися природними цікавинками, то направлятися слід до
Карпачевського дендропарку, що знаходиться за містом - у селі Карпачів. За своєю площею він дуже великий - 2,1 гектари. У дендропарку збереглися пам'ятки чудової паркової архітектури.

Також буде цікавим і Вижницький національний природний парк, що дає змогу усамітнитися на природі і відпочити від міського шуму.

Має сенс відвідати і родові маєтки. Наприклад, палац вірменських купців Криштофович у селі Карапчив. Саме тут наприкінці австрійського панування багатий вірменський купець побудував собі 2 палаци. Один з них зараз переобладнано у сільську школу.

Має що показати і літня резиденція роду Васильків, що знаходиться у селі Берегомет. Це був дійсно вражаючий маєток, та, на жаль, у наші днини про його велич нагадує лише графський парк, що розбито коло корпусів маєтку.

Також уваги заслуговує музей-садиба Назарія Яремчука - «Смерекова хата». Це типовий для Буковини одноповерховий будиночок з високим дахом з черепиці. Тут пройшло дитинство та юність відомого артисту. Зараз за будинком наглядає його сестра.

Не радимо оминати і ще одне цікаве місце. Його назва - Миква (баня). Розташовано її недалечко від корпусів санаторію матері та дитини "Зелені пагорби". Якщо спуститися тропою до річки, то на березі можна побачити невеличке озерце, що дуже схоже за своєю формою та виглядом на сучасний басейн.

Як бачите, приїхавши до Вижниці, сумувати у вас аж ніяк не вийде. Адже тут є ціле скупчення цікавих місць і неймовірних краєвидів. Тож не гаючи часу і прихопивши із собою фотоапарат їдьте сюди за незабутніми враженнями про неймовірну Буковину!

B8pV1QWNfPA

LL6z_DO7-7M

smLH_x2Jx_o

tJzbaZ_bQs4

1 ответ

  1. Якось пощастило побувати на весіллі у Вижниці, на яку було запрошено 450 гостей, я ще такої маштабної свадьби не бачив, у себе в Черкасах я був тільки на свадьбах по 30 - 40 гостей, а тут аж 450, але не зважаючи на такі кількість народу все було дуже весело і цікаво.

Оставить комментарий