Цікаві факти про спорт і спортсменів

За спортивними подіями та фактами з азартом спостерігають не тільки підковані вболівальники, а й люди, далекі від спорту.

Пропонує відкрити завісу спортивних таємниць та цікавих фактів. Гадаю, що під час перегляду різноманітних змагань, ви часто задавались питаннями: а чому сама так На деякі з них ви знайдете відповідь в цій добірці фактів.

Що це за білий порошок, яким мастять руки гімнасти?

Це порошок магнезії. Він видаляє з рук найменші сліди вологи, яка може привести до падіння зі снаряда, і полегшує ковзання, в результаті чого крутитися на брусах або перекладені гімнастам стає простіше.

Як вимірюється відстань, на яку спортсмен стрибнув у довжину? Він же падає всім тілом, так від якої точки йде відлік?

Все просто: місцем приземлення вважається точка дотику, ближня від планки відштовху. Тому-то стрибуни і намагаються витягнути вперед руки і ноги - щоб випадково не чиркнути кінцівкою по піску до фінального приземлення, адже в будь-якому випадку зараховано буде тільки перше торкання.

Чи чують плавці-синхроністи музику, під яку виступають?

Так. Для цього в басейн під водою вбудовані спеціальні динаміки. Французька синхроністка Марго Шретьєн стверджує: «Звук, звичайно, не як у навушниках, але все добре чутно».

 

Чому на олімпійських полях для хокею на траві - синє покриття?

Поля для хокею на траві покриті штучною травою. Синій колір був вперше використаний на лондонській Олімпіаді в 2012 році, оскільки синє покриття найкраще контрастує з жовтим м'ячиком, що зручно для глядачів, суддів і самих спортсменів. На пекінських Іграх-2008 і раніше спортсмени грали на зеленому полі білим м'ячем.

Чому американський футбол так і не став олімпійським видом спорту?

Американський футбол популярний, в основному, в США. Тому в МОК розсудили, що включати в олімпійську програму вид спорту, цікавий лише жителям однієї країни, не має сенсу.

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий