Цікаві факти про номери на футбольних футболках

Традиції нумерування футбольної екіпіровки вже більше 80 років - вперше цифри з'явилися в 1928 році на майках «Челсі» і «Арсенала». Міцно ця практика закріпилася лише через 10 років, а сьогодні номери - це і засіб самовираження гравців, і відмітний знак багатьох футбольних зірок.

13 жовтня 1928 року на майках футболістів вперше в історії були використані номера. Якщо вірити матчеву протоколу, то спини футболістів лондонських "Арсеналу" і "Челсі" в той вечір були пронумеровані числами від 1 до 11.

WEMBLEY WIZARDS 1927

У сучасному розумінні використання номерів футболіст вільний мати на спині будь-який номер. Однак до середини дев'яностих, згідно з правилами ФІФА, кожен гравець основного складу зобов'язаний був мати номер тільки від 1 до 11. Номер надавався на конкретні матчі, про що в стартовому протоколі робився відповідний запис. Таким чином, гравці команд не мали постійного ігрового номера - тільки традицію і право пріоритетного вибору будь-якого числа, який таким чином частково робився і тренером.

 

На фото команда не з 90-х, але яскравий приклад традиції.

В середині дев'яностих років Виконком ФІФА після ряду експериментів скасував цю норму (це сталося в 1994 році на Чемпіонаті світу в США). Це логічно зумовило введення нового правила, згідно з яким всім гравцям в клубному футболі офіційно привласнювали постійні номери.

Однак традиція постійних номерів відповідно до порядку розстановки гравців на полі залишила сліди і тут:

Як правило, номер 1 (рідше "0", іноді це просто відсутність номера) - прерогатива воротаря. Однак в історії нерідко трапляється, коли з одиницею на спині бігають і польові футболісти.

Номери 2-6 практично завжди присвоюються гравцям оборони - захисникам і опорним півзахисникам.

Цифри 6-9 зазвичай спостерігаються на спинах гравців центральної зони.

Щодо номерів 10 (11) існує своя "традиція в традиції". Їх, як правило, надають основного (ударному) нападнику, або іншому важливого гравця - будує гру плеймейкера.

Свою долю з номером 7 в свій час зв'язав Андрій Шевченко. Коли він прийшов в "Мілан" в 1999-му, його улюблена "десятка" була зайнята Звоніміром Бобаном. На допомогу в такому життєво важливому питанні прийшов француз Ібрагім Ба, який розповів українцеві, що "Шева" на івриті означає цифру "сім". Так червоно-чорна майка з номером 7 досталась Шевченко, а прізвисько "Шева» не відлипає від нього до цих пір.

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий