5 ХВИЛИН В СПОРТІ

Спостережливі глядачі помітили, що вирішальними для більшої частини матчів (хокей, футбол, теніс та інші) є перші або останні  5 хвилин ігрового часу.

Відбувається це тому, що спортсмени змагаються не лише в умінні застосувати свої фізичні дані в певному виді спорту, але (що набагато важливіше) вистояти психологічно в вирішальний період. Адже людина - це не тільки м'язи, але і керуючий всім тілом мозок. У всіх командах професійного рівня є психологи, які відповідають за настрій кожного, згуртовують весь колектив. Важливою складовою цього процесу фізичної та моральної підготовки до матчів є спортивно-оздоровчі збори.

Тому вже з перших п'яти хвилин відчувається злагоджена робота команди, яка займає на полі лідируючі позиції. Нею рухає психологічна підготовленість і доматчевий настрій. Але буває і так, що переможець визначається буквально в останні хвилини гри. Спортсмени однієї з команд, як ніби тільки що прокинувшись, починають активно атакувати ворота або поле противника. Зазвичай це відбувається через почуття провини перед тренером, фанатами, іншими гравцями і, звичайно ж, перед самим собою. Виникаючі подібні емоції об'єднують колектив. На підставі багатьох сотень матчів фахівцями навіть були складені правила переможців.

  • По-перше, перед виходом на поле, корт і т.д. необхідно чітко сформувати свою мету, а ще краще зробити це до початку ігрового сезону. Багатьом здається, що завдання виграти і так зрозуміле, але при зустрічі з суперниками вони чомусь думають про що завгодно, тільки не про перемогу. Тому сформуйте чітку мету і пам'ятайте про неї весь час.
  • По-друге, кожен спортсмен повинен розуміти, що відповідальність за всі його програші, перш за все, лежить на ньому і перекидати її на неправильно складену наставником програму тренувань, надто сильних суперників або погані погодні умови - нерозумно.
  • По-третє, кожен має право на помилку і програш. Однак навіть невдало зіграна партія після осмислення може стати корисною, наприклад, в якості експерименту для наступних ігор.

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий